طراحی آیکن

آیکن ها به معنای نماد های بصری یا نوشتاری هستند که می توانند به صورتی کاملا موجز و با سرعت، پیام مورد نظر را ارسال نمایند. امروزه آیکن ها در فضای پیرامون ما حضوری فعال و همه روزه دارند ، نیاز بشر به خلاصه گویی و ارجحیت و توان بیشتر ارتباط بصری به نسبت ارتباط کلامی و متنی، منجر به استفاده گسترده از آنها در بسیاری از سطوح اطلاع رسانی و پیام رسانی گردیده است.

اگر به وب سایت های روز دنیا و گرافیک آنان نظری بیندازید مشاهده می کنید که در بسیاری مواقع و در نقاط مختلف وب سایت آیکون هایی در اندازه های مختلف مشاهده می گردند که وظیفه اطلاع رسانی، ارتباط مستقیم مخاطب با موضوعات مورد نیاز، زیبایی و اعتبار بخشیدن و ارتقاء جاذبه بصری وب سایت ها انجام افکت های تصویری گوناگون، خلاصه سازی فرآیند انتقال پیام و ... را بر عهده دارند. حتی در بسیاری مواقع مشاهده می گردد که آیکن ها جای متون را گرفته اند، آیکن ها عناصر غالب در فضای وب سایت هستند و مهمترین بخش های وب سایت توسط آیکن های دو بعدی، سه بعدی و جذاب معرفی و اداره می گردند.

علاوه بر فضای وب ، آیکن ها در فضای نرم افزار های رایانه ای، مالتی مدیا، گرافیک تلویزیونی، گرافیک تبلیغاتی و محیطی نیز حضوری فعال و ثمر بخش دارند. در نرم افزار های رایانه ای و مالتی مدیا نیز فضا به گونه ایست که در بسیاری مواقع برای رساندن مفهوم بخش های گوناگون آن، آیکون ها می توانند نقش بسیار مهم و مفیدی داشته باشند که ازمزایای آن می توان به : سادگی فهم و همه فهم بودن برای همه زبان ها و سنین، خلاصه سازی روند انتقال پیام در مقایسه با متون و نوشتارها، زیبایی و افزایش غنای بصری به فضای مورد نظر اشاره کرد.

ما نیز در این راستا به طراحی و ساخت آیکن متناسب با فعالیت های شما می پردازیم.

 

 

نمونه کارها
نمونه آیکن اول
نمونه آیکن دوم
نمونه آیکن سوم