مراحل زیادی در فرایند طراحی و توسعه یک سایت وجود دارند، از جمع آوری اطلاعات اولیه گرفته تا ساخت سایت شما که در نهایت می توانند به نگهداری و به روز کردن آن منجر شود. در ادامه به بررسی شش مرحله طراحی و توسعه یک وب سایت خواهیم پرداخت:

این روز ها صنعت طراحی سایت عامل مهمی در تبلیغات یک بیزینس یا بازاریابی برای یک محصول شده است. به دلیل این که میلیون ها کاربر از اینترنت استفاده می کنند، شرکت های زیادی خواهان جذب مشتریان از طریق اینترنت می باشند و در نتیجه شما نیز به وب سایتی نیاز دارید که خوب طراحی شده باشد تا کاربرانی که مشتریان شما هستند را مجذوب خود کند.

 

چرا طراحی سایت مهم است؟


وردپرس (Wordpress)، دروپال (Drupal) و جوملا (Joomla) هر سه از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) آنلاین می باشند. هر سه متن باز (Open-Source) بوده و بر اساس زبان برنامه نویسی تحت وب (PHP) و سامانه مدیریت پایگاه داده (MySQL) ساخته شده اند. هر کدام به طور قابل توجهی در ویژگی ها، قابلیت ها، انعطاف پذیری و از لحاظ آسانی در استفاده متفاوت می باشند. این سیستم های مدیریت محتوا، سیستم های کارآمدی هستند و به کمک آن ها می توان به آسانی و به سرعت یک وب سایت را ایجاد و مدیریت کرد. انتخاب هر کدام از این سیستم های مدیریت محتوا برای استفاده، کاری دشوار است و اکثر کاربرانی که با هرکدام آن ها شروع به کار کرده اند، دیگر میلی به استفاده از سیستم های مدیریت محتوا دیگر را ندارند. در ادامه نگاهی به قابلیت های هر کدام از این سیستم های مدیریت محتوا خواهیم انداخت و مشخص خواهیم کرد که کدام یک از آن ها برای شما مناسب ترند.

 

اکثر فضا هایی که به عنوان حامل پیام در اختیار تبلیغات سنتی می باشند، هیچ کاربرد و هدف دیگری جز انتقال پیام را بر عهده ندارند. پس یک تفاوت کاملا آشکار وجود دارد بین رسانه‌ های سنتی و رسانه هایی که از اشیاء و فضا های روزمره بهره می گیرند. مانند جعبه های پیتزا، دستمال های توالت، صندلی های سینما، لیوان های کاغذی و هر چیزی که در زندگی روزمره به کار می آید و می توان از آن استفاده کرد. این رسانه های جدید در زندگی روزمره دارای عملکردی هستند که این عملکرد، حتی زمانی که از آنها استفاده تبلیغاتی نمی شود نیز وجود دارد.

 

تبلیغات در دنیای امروز

هنر عمل است؛ عملی که از سرنوشت محتوم عمل رهایی یافته است. ما از راه هنر جهان را می‌شناسیم. هنر به ما وسعت می‌بخشد و اعتلا. هنر ما را در موقعیت درک شکوه هنر و رنج آدمیزاد بودن قرار می‌دهد.

در تعریفی دیگر هنر یعنی پیوند میان ظرافت ها، توانایی ها و فنون. تلفیق این موارد با یکدیگر سبب خلق رویدادهایی می گردند که اغلب افراد از عهده انجام آن بر نمی آیند. این معنای هنر را در اغلب رشته های فنی، تجربی و انسانی می توان دید. مانند هنر رانندگی، هنر آشپزی، هنر وکالت، هنر پزشکی و حتی هنر تبحر در رشته ورزشی خاص.

 

هنر در طراحی سایت

 

قابلیت های وب سایت تجارت الکترونیک

 

کسب و کارها و بنگاه های تجاری، امروزه در پی آن هستند که با الکترونیکی کردن فعالیت های روزمره و کسب و کار، تا حد زیادی هزینه های خود را کاهش داده و به تجارت و فعالیت های خود سرعت داده و حجم فروش و در آمد خود را افزایش دهند . شرکت های رقیب همواره در نظر دارند تا با استفاده از بازارها و تکنولوژی های مدرن، از دیگران پیشی گرفته و بر بازدهی و محبوبیت های خویش بیفزایند.  

راهکارهای تجارت الکترونیک زیادی توسط فراهم کنندگان و تولیدکنندگان نرم افزار در دنیا برای کسب و کارها در مقیاس های مختلف ارائه شده است که در یک مقیاس معین ، راهکارهای ارائه شده بسیار به یکدیگر شبیه می باشند . در نتیجه رقابت اصلی ، در کیفیت پیاده سازی راهکارهای تجارت الکترونیک از نظر جنبه های مختلف می باشد .

 

آگاهی از رنگ شناسی موضوعی است که منجر به استفاده از رنگ های متناسب و هماهنگ با موضوع کار می گردد.

این نکته مهمی است که هر رنگی باید در جای مناسب و زمینه مناسب به کار رود، استفاده از هر رنگی در هر زمینه ای خوشایند نبوده و می تواند سبب بروز مسائلی چون ایجاد تصور غیر حرفه ای بودن صاحبان وب سایت، گمراهی مخاطبان و ارتباط برقرار نکردن با سایت و یا مواردی چون کاهش خوانایی و اذیت شدن چشم گردد.

 

 

اهمیت رنگ شناسی در طراحی

 

 

اهمیت تبلیغات

 

تبلیغات، صنعت و حرفه ای است که اگر صحیح به آن پرداخته شود، می تواند باعث رشد تولید و صنعت ملی و توسعه اقتصادی گردد و تولیدات غیر نفتی را بالا می برد، زیرا سبب ایجاد رقابت صحیح می شود و خود این موضوع به امر صادرات (به جهت بالا رفتن کیفیت) نیز کمک کرده و پیوسته مشاغل جدیدی را ایجاد می کند.

در زندگی امروز، ارتباطات ما نیز دستخوش تغییرات شده اند. تلفن های هوشمند بیش از هر وسیله ای در دستان و همراه ماست و تقریبا از زمانی که از خواب بیدار می شویم تا شب هنگام آن ها را از خودمان دور نمی کنیم. به همین دلیل تلفن های هوشمند بهترین وسیله ارتباطی در دنیای امروز می باشند.

 

بازاریابی با SMS

تصور کنید در یک فروشگاه بزرگ قدم می زنید و در بین انبوهی از محصولاتی با نام و نشان مختلف و بسته بندی های نه چندان جذاب به دنبال بسته محصول مورد نظر خود می گردید. ناخودآگاه چشمتان به یک بسته بندی ساده و شکیل با طراحی جذاب می خورد کمی که جلوتر می روید و نگاهی به نام محصول می اندازید یه نظر چندان آشنا نمی آید، اما ظاهر بسته شامل نوع انتخاب طرح ها و رنگ ها و چیدمان آن ها، طراحی لوگو و کیفیت چاپ آن، آنقدر تمیز و حرفه ایست که گویی ناخودآگاه شما را به این فکر می اندازد که حتما این ظاهر شکیل در خود محصولی با کیفیت را نیز به همراه دارد.

 

نقش طراحی در بسته بندی و اهمیت آننقش طراحی در بسته بندی و اهمیت آن

 امروزه حضور در دنیای اینترنت برای اشخاص نیز می تواند سبب ظهور راهکارهای ارتباطی مجزایی شود که به موفقیت، ارتقای سطح روابط عمومی و شهرت آنها بینجامد. زمانی که تمام راه ها برای پیدا کردن اشخاص، پر هزینه، زمان بر و گاها بی فایده هستند مسلما شبکه اینترنت بهترین راه برای یافتن افراد مورد نظر است. طراحی وب سایت های شخصی باید با توجه به شخصیت، نوع طراحی وب سایت شخصیفعالیت و نیازمندی های افراد انجام شود که این مساله می تواند هم برای صاحب وب سایت و هم برای مخاطبان ازاولویت های اول باشد.