آخرین مطالب و مقالات

افراد آنلاین

ما 63 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

 

آگاهی از رنگ شناسی موضوعی است که منجر به استفاده از رنگ های متناسب و هماهنگ با موضوع کار می گردد.

این نکته مهمی است که هر رنگی باید در جای مناسب و زمینه مناسب به کار رود، استفاده از هر رنگی در هر زمینه ای خوشایند نبوده و می تواند سبب بروز مسائلی چون ایجاد تصور غیر حرفه ای بودن صاحبان وب سایت، گمراهی مخاطبان و ارتباط برقرار نکردن با سایت و یا مواردی چون کاهش خوانایی و اذیت شدن چشم گردد.

 

 

اهمیت رنگ شناسی در طراحی

 

 

به طور مثال تصور کنید وب سایتی که قصد فعالیت در زمینه مرتبط با کودکان دارد به جای استفاده از رنگ های شاد از رنگ های تیره و کدر استفاده کند، یا بالعکس رنگ حروف و زمینه در وب سایتی که متعلق به بازنشستگان سازمانی خاص است از کنتراست کافی برخوردار نبوده، ناخوانا و ریز باشد و یا از رنگ ها و طرح های کودکانه و کاملا فانتزی در طراحی آنها استفاده شده باشد.

عدم رعایت این موارد به ظاهر ساده می تواند منجر به ارتباط برقرار نکردن و عدم استقبال آنها از وب سایت شده و به ناکامی وب سایت بینجامد.

در مورد مبحث رنگ سه مساله کلی وجود دارد:

 

  • استفاده از رنگ متناسب با هویت سازمانی (Corporate Identity) مجموعه مورد نظر (به طور مثال رنگ سازمانی بانک کشاورزی ایران سبز و زرد است) نکته بسیار مهمی است و موضوعاتی  چون شهرت، برندینگ، افزایش سرعت آشناسازی و سادگی ارتباط مخاطبان با مجموعه مورد نظر، با آن ارتباط مستقیم دارند.
  • استفاده از رنگ های متناسب با زمینه فعالیت مجموعه مورد نظر ( به طور مثال رنگ آبی که می توان با موضوعاتی چون غذاهای دریایی و موارد مرتبط با آب و دریا همخوانی داشته باشد.)
  • استفاده از رنگ هایی که به خوانایی مطالب و اطلاعات موجود در سایت لطمه نزده، منجر به سردرگمی و شلوغی بیش از حد وب سایت نشده و به واقع با فکر از آنها استفاده شده باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید