آخرین مطالب و مقالات

افراد آنلاین

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مراحل زیادی در فرایند طراحی و توسعه یک سایت وجود دارند، از جمع آوری اطلاعات اولیه گرفته تا ساخت سایت شما که در نهایت می توانند به نگهداری و به روز کردن آن منجر شود. در ادامه به بررسی شش مرحله طراحی و توسعه یک وب سایت خواهیم پرداخت:

 

۱) جمع آوری اطلاعات

اولین مرحله در طراحی یک سایت مناسب جمع آوری اطلاعات می باشد. برای این که سایت شما چگونه طراحی شود و چه مزایایی داشته باشد، موارد زیادی باید در نظر گرفته شود بدینگونه در ابتدا سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد که در درک بیزینس و نیاز های شما برای طراحی سایت کمک خواهند کرد که موارد زیر را شامل می شود:


      • هدف – هدف از ایجاد یک وب سایت چیست؟ آیا هدف برای فراهم کردن اطلاعات، خدمات یا یک محصول می باشد؟
      • مخاطبان هدف – آیا عده یا گروه خاصی از کاربران برای رسیدن شما به هدفتان کمک می کنند؟‌ آیا تصور یک کاربر ایده آل برای بازدید وب سایت شما مفید است؟ با در نظر گرفتن مشخصات مخاطبان می توان بهترین طرح را برای طراحی سایت شما در نظر گرفت.
      • محتوا – چه نوع اطلاعاتی می توانند مخاطبان را برای بازدید از وب سایت شما مورد هدف قرار دهند؟ آیا مخاطبان به دنبال اطلاعات، محصولات یا خدمات خاصی در وب سایت شما می گردند؟

 

۲) برنامه ریزی

با استفاده از اطلاعات به دست آمده در مرحله اول،‌ برای سایت شما برنامه ریزی خواهد شد که می تواند شامل ساخت نقشه سایت (‌یک لیست از تمامی صفحات یا موضوعات و زیر مجموعه های وب سایت شما) و معماری اطلاعات (این که چه محتوایی در کدام بخش از سایت شما قرار خواد گرفت) باشد و در این مرحله سیستم مدیریت محتوای مورد نیاز، برای وب سایت انتخاب می شود.

 

۳) طراحی

پس از مرحله برنامه ریزی با اطلاعات موجود اقدام به طراحی طرح سایت می شود. مخاطبان هدف یکی از فاکتور های کلیدی می باشند که در این مرحله در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثال وب سایتی که برای مخاطبان خردسال در نظر گرفته شده از لحاظ ظاهری بسیار متفاوت با وب سایتی است که برای یک موسسه مالی طراحی شده و همچنین المنت هایی مانند لوگوی شرکت شما و رنگ های مورد استفاده که در آن باعث بهبود یا تقویت برند کمپانی شما می شوند در طراحی سایت در نظر گرفته خواهند شد. زمانی که نمونه اولیه سایت شما طراحی شد، طرح تحویل شما داده خواهد شد تا شما بتوانید راجع به آن نظر دهید. در این مرحله تبادل ایده ها راجع به طرح نهایی سایت انجام خواهد شد.

 

۴) توسعه

در این مرحله سایت واقعی ساخته می شود و در آن تمام عناصر گرافیکی برای بخش عملیاتی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین محتوای سایت شما در صفحات مناسب قرار خواهند گرفت و در این زمان شما می توانید نمونه دموی وب سایت خود را مشاهده کنید و نظراتتان را راجع به آن بیان کنید.

 

۵) تست و تحویل

در این مرحله به بررسی جزئیات نهایی و تست وب سایت شما پرداخته می شود که شامل تست کامل کارایی وب سایت و مشکلات آن مانند سازگاری وب سایت با انواع مرورگر های وب خواهد بود. پس از این که تایید نهایی شما انجام شد، زمان تحویل وب سایت شما فرا می رسد که فایل های سایت شما در بر روی سرور آپلود وسیستم مدیریت محتوا شما نصب و تنظیم می شود و پس از نصب آن مجددا از لحاظ کارایی به طور کامل تست می شود و وب سایت شما در معرض دید کاربران قرار خواهد گرفت.

 

۶) نگهداری

توسعه وب سایت شما لزوما پایان نیافته و یکی از راه هایی که موجب بازدید مجدد کاربران سایت شما می شود ایجاد محتوا یا محصولات جدید است و اگر این مورد پسند شماست، پس محتوای سایت برای شما ایجاد یا به روز رسانی خواهد شد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید