آخرین مطالب و مقالات

افراد آنلاین

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این روز ها صنعت طراحی سایت عامل مهمی در تبلیغات یک بیزینس یا بازاریابی برای یک محصول شده است. به دلیل این که میلیون ها کاربر از اینترنت استفاده می کنند، شرکت های زیادی خواهان جذب مشتریان از طریق اینترنت می باشند و در نتیجه شما نیز به وب سایتی نیاز دارید که خوب طراحی شده باشد تا کاربرانی که مشتریان شما هستند را مجذوب خود کند.

 

چرا طراحی سایت مهم است؟


بیلبورد ها و تبلیغات چاپی منابع خوبی برای تبلیغات محصولات شما هستند، اما این روزها مردم ترجیح می دهند تا در منازل خود با استفاده از اینترنت به دنبال احتیاجات خود بروند. یک مشتری کنجکاو قطعا قبل از انجام بیزینس با شما قصد بازدید از وب سایت شما و مقایسه آن با سایت های دیگر را دارد. در دنیای رقابتی بیزینس آنلاین لازم است که کار طراحی سایت را به دست خبرگان بسپارید. به دلیل این که خبرگان می توانند سایتی را طراحی کنند که شما برای انجام بیزینس با مشتری به آن نیاز دارید.

 

طرح وب سایت شما بسیار مهم و موثر است، ۴ الی ۶ ثانیه زمان می برد که یک کاربر تصمیم بگیرد از وب سایت شما بازدید کند یا خیر. باید این را در نظر بگیرید که شما با مشتریان کنجکاو خود در وب سایتتان در حال ارتباط برقرار کردن می باشید، با این تصور، میزان اهمیت وب سایت شما مشخص خواهد شد. زمانی که شما در ارتباط با مشتری ناموفق باشید موجب از دست دادن آن ها و درآمدتان خواهید شد.

 

برای ایده آل بودن طرح یک وب سایت لازم است شش اصل کلیدی در طراحی آن سایت رعایت شوند که شامل:


جستجو

فرض کنید که شما به دنبال اطلاعاتی در اینترنت می باشید و آن اطلاعات را از طریق موتور های جستجو و در وب سایتی پیدا می کنید، پس از که وارد آن وب سایت شدید، در آن وب سایت چه مدت زمانی طول می کشد تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید؟ آیا پیدا کردن آن آسان و سریع است یا دشوار؟ آیا به راحتی می توانید به قسمت های مختلف سایت بروید؟ اگر بتوانید به آسانی و به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید،‌ به این معنی است که آن وب سایت به خوبی و با کارایی بهینه طراحی شده است. (کارایی بهینه مجموعه مشخصاتی است که جستجو در یک وب سایت را برای کاربران آن آسان می کند)

 

استحکام برند

اگر شرکت شما دارای لوگویی است که آن لوگو در مدل های مختلفی (مثل کارت بیزینس، بروشور و...) استفاده شده است، سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که متناسب با برند و لوگوی شرکت شما باشد. برای مشتریان شما بسیار مهم است که قادر به تشخیص برند شما در تمامی راه های ارتباطی شما با آن ها باشند. پس مشتریان شما با موقعیت برند شما هماهنگ و متعهد به بیزینس با شما خواهند شد. اغلب زمانی که ارتباطات بصری به همراه برند تغییر می کنند ممکن است موجب ایجاد احساس ناخوشایندی در مشتریان شود که ممکن است در پی آن اثرات منفی ای در بیزینس شما داشته باشد.

 

الگو های خوانایی و بهینه سازی موتور های جستجو

اکثر کاربران به راحتی قادر به خواندن صفحات وب مانند کتاب می باشند، از بالا به پایین و از راست به چپ. طراحان وب سایت نیز این موضوع را در کنار کار خود (طراحی سایت) در نظر می گیرند. اکثر طراحان سایت مطالب مهم را در بخش بالایی و راست صفحه قرار می دهند، با این روش به کاربران سایت در فهم بیشتر مطالب صفحه کمک قابل توجهی خواهد شد. اما چیزی که اکثر کاربران از آن بی اطلاع هستند این است که قرار دادن اطلاعات در بخش های مهم سایت به بهینه سازی موتور های جستجو کمک می کند، به عبارت دیگر موتور های جستجو مانند گوگل و بینگ به راحتی قادر به خواندن صفحات وب سایت شما خواهند بود که باعث بهبود جایگاه وب سایت شما در موتور های جستجو خواهد شد و در نتیجه میزان بازدید و مشاهده پذیری سایت شما افزایش خواهد پیدا کرد.

 

محتوا

عناصر مهم زیادی وجود دارند که هنگامی که یک بازاریاب محتوا، محتوایی ایجاد می کند، طراح سایت طبق آن محیط بصری مکمل آن را ایجاد می کند و پیامی که آن محتوا باید داشته باشد باید کوتاه باشد، به اصل مطلب اشاره کند، گرم و صمیمی باشد و به کاربران در به خاطر سپردن آن مطلب کمک کند. همچنین زمانی که متن زیادی در صفحه وجود داشته باشد، صفحه از لحاظ بصری شلوغ و درهم و خواندن آن برای کاربران دشوار خواهد شد. با خلاصه کردن محتوا، طراح سایت قادر به مطابقت دادن آسان تر و بهتر آن در طرح سایت خواهد بود که معمولا شامل فضای خالی زیادی خواهد شد و این فضای خالی به کاربران اجازه می دهد تا در خواندن مطالب موجود در صفحه دچار خستگی نشوند.

 

زیبایی

یک وب سایت باید زیبا به نظر برسد. اما این بسیار مهم است که نباید کارایی آن وب سایت را فدای زیبایی آن کرد. در طراحی یک سایت زیبا باید اصول زیبایی شناسی نوشتاری، تصاویر و رنگ ها رعایت شوند و یک طرح حرفه ای و مدرن می تواند باعث ایجاد اعتبار و در نتیجه افزایش آمار بازدید وب سایت شما شود.

 

واکنش گرایی

در چند سال اخیر میزان استفاده از تلفن های هوشمند و انواع تبلت افزایش چشمگیری پیدا کرده است و کاربران از طریق تلفن های هوشمند یا تبلت هایشان در اینترنت به جستجو می پردازند در نتیجه وب سایت شما باید به گونه ای باشد که هنگامی که کاربران قصد بازدید از وب سایت شما را دارند، صفحات وب سایت شما مطابق با ابعاد صفحات نمایش تلفن های همراه کاربران باشد. که به طرح مورد استفاده در وب سایت شما برای سازگاری با تلفن های هوشمند طراحی واکنش گرا گفته می شود. در نتیجه به کار بردن طراحی واکنش گرا موجب افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد شد.


اگر بدانید که چه قدر نقش طراحی سایت در موقعیت بیزینس شما مهم است، متوجه خواهید شد که به همکاری با یک شرکت طراحی سایت (نه فقط به جهت مقرون به صرفه بودن هزینه ها، بلکه قابل اعتماد بودن و کیفیت خوب خدماتی که شرکت طراحی سایت فراهم می کند) نیاز دارید. چه آن شرکت بزرگ یا کوچک باشد، چه با سابقه در بیزینس باشد و چه نباشد، تمامی تلاش آن شرکت برای برآورده کردن خواسته های شما که بخشی از رشد و موقعیت بیزینس شماست می باشد و قطعا ارزش سرمایه گذاری شما را دارد.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید